Projekty
Mezi zajímavé projekty organizace Adventor neodmyslitelně patří Autikvariát - dobročinný obchůdek s antikvárními, ale i ještě nikým nečtenými knihami a výrobky z produkce chráněné dílny.

A přidaná hodnota? AUTISMUS.

A jako autismus Hodně osob na spektru autismu miluje knihy. A nejen encyklopedie a literaturu faktu. Beletrie nám umožňuje bezpečně prozkoumávat lidské emoce, prožitky a postoje. Pro mnoho z nás jsou knihy těmi nejvěrnějšími přáteli. Někdy jedinými. A když jsou knihy vaším speciálním zájmem, je pro vás práce s knihami a mezi nimi zdrojem potěšení a jste ochotni se kvůli ní leccos naučit a taky leccos překonat. A komunikace se zákazníky se navazuje snáz na téma, kterému rozumíte a které vás baví  To je důvod, proč se v našem Autikvariátu setkáte výhradně s autistickými antikváři – „autikváři“.A najdete u nás výběr publikací o autismu a přidružených tématech.

U jako udržitelnost - Myšlenka „pošli to dál“, tj. opětovného využití již jednou použitých knih, je ekologicky šetrná a tak pomáháme chránit naše lesy. 

T jako tvořivost V Autikvariátu budeme krom knih prodávat také knihařský sortiment chráněné dílny Adventor Workshop. Například záložky, „otvíráky“ na knihy a keramické zarážky do knihoven. Vše naprosto jedinečné, vytvořené s geniální autistickou kreativitou.

I jako ideály Věříme, že náš projekt je prospěšný. Lidem s nízkými příjmy, protože knihy z druhé ruky i sortiment chráněné dílny jsou cenově dostupné. Knižním fajnšmekrům, protože u nás třeba objeví nějaký těžko sehnatelný „poklad“. Autorům, protože podporujeme spisovatele na spektru autismu. Knihovnám, protože bychom s nimi rádi navázali spolupráci a nabídli jim levně tituly, které možná do svého fondu shánějí. Našim zaměstnancům, protože na chráněném pracovním místě v bezpečném prostředí získají pracovní návyky, dovednosti a zkušenosti, potřebnou kvalifikaci a hlavně sebevědomí. Našim klientům, protože výtěžek Autikvariátu podpoří udržitelnost tohoto projektu, nabízejícího ohleduplné zaměstnávání autistických kolegů. A v neposlední řadě projekt pomůže osvětě a sociální inkluzi - zaměstnanci na spektru budou v kontaktu s širokou veřejností, takže se naši zákazníci mohou dozvědět něco zajímavého nejen o knihách, ale i o životě s autismem.

K jako kultura – Vrátíme do oběhu polozapomenuté myšlenky a příběhy, ať už prostřednictvím našich zákazníků nebo ve spolupráci s knihovnami. Navíc u nás uvidíte výtvarná díla autistických autorů, uslyšíte hudbu autistických muzikantů.

V jako vzdělávání – Osvěta autismu v mnoha podobách. Prostřednictvím populárně naučných knih a časopisů, děl autistických autorů i samotných „autikvářů“ a jejich životních příběhů.

A jako altruismus – Projekt je nekomerční, realizovaný za pomoci dobrovolníků, veřejnosti i autistické komunity. Vážíme si každého, kdo projekt podpoří ať už finančně, věčným darem nebo svým časem a pílí.

R jako radost – Věříme, že si Autikvariát postupně získává srdce komunity, nachází věrné zákazníky a přináší jim hodně radosti.

I jako IT – Intenzivně pracujeme na nových webových stránkách společnosti Adventor, jejichž součástí bude i e-shop. Takže tituly z nabídky Autikvariátu i knihařský sortiment si bude možné prohlédnout a objednat i on-line, s doručením prostřednictvím Zásilkovny po celé ČR nebo s vyzvednutím buď přímo na prodejně či v našem komunitním centru KOPEC. Na stránkách Adventoru se i nadále budete setkávat s recenzemi na knihy.

Á jako áách – Prostředí útulného obchůdku je oázou klidu uprostřed sídliště Řepy, kde si ve čtecím koutku můžete nad knihou spokojeně vydechnout.

T jako tradice – Obchod s použitými a zlevněnými knihami má dlouhou tradici. Antikvariáty existují stejně dlouho jako samotné písemnictví. A v Česku jsou obzvlášť oblíbené, v současné době je u nás 200 – 300 takových obchodů, z toho více než 60 v Praze. Pro srovnání – Berlín s dvojnásobkem obyvatelstva má jen 63 takových obchodů. Je nám ctí a radostí stát se součástí takové tradice.

Naše milé autikvářky a autikváři se na Vás těší na adrese Španielova 1290, Praha 6 - Řepy. Knížku, obrázek nebo jinou drobnost si můžete vybrat každé pondělí, středu a pátek mezi 12 - 19 hodinou.

Nezapomeňte též sledovat Autikvariát na Facebooku!

knihkupec