Články

Informace z domova i zahraničí, články psané autisty a blogy.

Články

Dominikovi je 13 let a jeho vysněným povoláním je být truhlář, protože bude moci vyrábět věci, které se lidem budou líbit a budou si je kupovat. Tak začíná popis dominikova příběhu na serveru Patron dětí. Je ho další cesta povede přes speciální neurologické vyšetření, které by mohlo pomoci při jeho léčbě.

V to, že vyšetření pomůže stanovit léčbu, doufá i sám Dominik, protože to, co ho trápí nejvíce, není diagnóza autismu, ale zatím nezjištěné příčiny situací, kdy v přetížení občas upadá do afektu, z nějž si následně pamatuje jen útržky nebo vůbec nic. Následně je mu moc líto, pokud někoho v afektu urazil nebo se choval nevhodně a trápí ho, že tomu nedokáže zabránit.

Cílová částka, která je potřeba k úhradě vyšetření, se někomu může zdát nevelká, ale pro Dominikovu rodinu velká je a my věříme, že se snadno najdou dárci, kteří s úhradou vyšetření pomohou.

Chceme za Adventor předem poděkovat všem, kdo si Dominikův příběh přečtou, i těm, kdo ho budou sdílet a především každému, kdo přispěje jakoukoli částkou.

DÍKY!