Podpořte naší činnost - klikněte sem.Mimoňská party 2 se vydařila

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Klub Lávka přivítal Mimoňskou party 2 jarní atmosférouKlub Lávka na Den autismu 2. dubna v 19 hod. přivítal „mimoně“ a „normoně“, aby se společně pobavili na druhé Mimoňské party. Pořadatel o. s. Spolurádi si dal velkou práci s přípravou, a tak se diváci dočkali příjemného večera se spoustou skvělé muziky a dobré zábavy. Večer společně moderovali stejně jako loni Jaroslav Dušek a Jakub Zachata, a bylo znát, že jsou již sehraná dvojka. Navíc si oba oblékli stříbrná sáčka, tak jim to spolu tuze slušelo. Pro Adventor byl tento večer současně také oficiálním zahájením třetího ročníku Putování po proudu.

Jan Šesták s kapelou byli příjemným osvěžením večeraDiváci se nejprve pobavili při hudební produkci písničkáře na kolečkách Jana Šestáka a jeho kapely, kdy kromě původních autorských písniček zazněly i píšťala a rytmické nástroje. Jan Šesták vydal se svou ženou Zuzanou již tři CD („Všechno je jinak“, „Já žiju“, „Kapka štěstí“), společně učí děti zpěvu a hře na rytmické nástroje. Děti objevují nové zvuky – mohou si vyzkoušet většinu netradičních hudebních nástrojů, na které Šestákovi hrají: kalimbu, dešťovou hůl, chřestidla, buben, tibetské mísy, didgeridoo nebo bezové píšťaly. Jejich koncert na Mimoňské party byl ochutnávkou toho všeho a příjemným osvěžením večera.

Denis Szalbot krásně zahrál, zazpíval a absolvoval rozhovor s Jaroslavem Duškem a KubouMilým překvapením bylo klavírní vystoupení „našeho“ Denise Szalbota z Třince, kterému je dnes již 12 let, a ve svém mistrovství se neustále zlepšuje. Jaroslav s Kubou Denise na jevišti vyzpovídali, zavzpomínali i na Denisovu cestu do Seoulu, kde se v létě 2014 zúčastnil Mezinárodního festivalu handicapovaných umělců. Denis diváky pobavil i několika korejskými pozdravy. Publikum si ještě vytleskalo přídavek a Denis zazpíval šanson „Strážce plamene“ od Michala Horáčka a Petra Hapky, kterým si vysloužil další nadšený potlesk.

Duo Vasilův Rubáš to pořádně rozjeloKdo měl hlad, nebo chuť na něco dobrého, mohl si dát naložený hermelín s ořechy nebo se švestkami z chráněné dílny. Neodolali jsme, ochutnali a musíme pochválit. Vše bylo skutečně vynikající. Ale to už se ke slovu dostala další kapela – androfolkové duo Vasilův Rubáš, které to hned od začátku pořádně rozjelo, jejich originální autorské písničky pobavily publikum natolik, že je ani nechtělo pustit z jeviště. Filip Novák a Petr Rubáš museli přidat několik písniček. Na můj vkus bych ale přeci jen ubrala ostrých slov, kterými se jejich texty jen hemží. Bez nich by byl můj dojem z kapely ještě lepší, sršela energií a nevšedním humorem.

Michal Roškaňuk s holemi Dřevmuže zahájil Putování po proudu 2015Po tomto vystoupení dostal prostor Michal Roškaňuk, který přišel diváky informovat o Putování po proudu 2015 a oficiálně třetí ročník této osvětové akce zahájil. Se dvěma holemi od Dřevmuže pro putující symbolicky vyrazil zatím do zákulisí, ale 9. dubna budou hole předány a Putování už začne ve Frenštátě pod Radhoštěm naostro. Kdo bude chtít, může být samozřejmě u toho, ať již osobně, nebo jen na stránkách Adventoru. Nemohu si odpustit jednu perličku na závěr. Na Michalovi mě ten večer zaujalo, že přišel na akci v tričku a během večera svůj out fit postupně vylepšoval, když vyhrál v tombole zelenou košili, a na jeviště pak přišel ještě ve žlutém saku, takže byl nakonec přímo za šviháka lázeňského.

Denis s Michalem si při zvukové zkoušce užívali kouzelné atmosféry prostředí klubu LávkaZávěr večera patřil hudební produkci reggae dancehallového zpěváka MessenJah, který nedávno pokřtil své debutové album „Bojuj dál“. Do Klubu Lávka přivanul svěží, odlehčenou náladu, plnou pozitivní energie i uvědomělých textů. Nad rozčeřenou hladinou Vltavy svítil magický Pražský hrad a diváci si spokojeně podupávali do rytmu. Někteří se s chutí pustili i do tance. Když se Jaroslav Dušek a Kuba s diváky v pozdních nočních hodinách loučili, každého jistě mrzelo, že Mimoňská party 2 už končí. Diváci odcházeli nadmíru spokojeni a mohou se pomalu těšit na příští ročník.

Kalendář akcí

Listopad 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30