Podpořte naší činnost - klikněte sem.Adventor vystavuje na Létě plném hvězd!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Autorky Léta plného hvězd Olga Černohorská a Ivana Kárníková Podobně jako v loňském roce, i v tom letošním Adventor přijal nabídku výtvarnic Olgy Černohorské a Ivany Kárníkové a připravil ve spolupráci s uměleckou agenturou Anaháta expozici obrazů umělkyň s Aspergerovým syndromem. Na výstavě Léto plné hvězd se budete moci pokochat krásou děl Petry Bobalové, Natálie Ficencové, Běly Sýkorové a arteterapeutky Radky Zábojové. Obrazy si můžete nejen prohlédnout, ale i zakoupit.

Radka Zábojová s Petrou Bobalovou si vernisáž užívaly Petra Bobalová navíc navrhla překrásné propagační materiály pro letošní jubilejní 20. ročník LPH – letáčky, pozvánku na vernisáž, vizitky, leták doprovodného programu a potisk na balónky, za což si zaslouží velký dík organizátorů! Návrhy se Petře opravdu povedly, vložila do nich svůj osobitý rukopis, a přispěla tak k příjemné atmosféře celé výstavy.

Radek Čihák zahrál na vernisáži dvě písničkyV doprovodném programu dostanou prostor také hudebníci s Aspergerovým syndromem. Na vernisáži, která se konala ve čtvrtek 2. července 2015, vystoupili písničkář Radek Čihák, hlavní hvězda dubnové osvětové akce Adventoru „Putování po proudu“, a dvanáctiletý pianista Denis Szalbot, který zahajoval již loňský ročník LPH společně s operní divou Andreou Kalivodovou a Petrem Ožanou, nejlepším klavíristou roku 2013. Loni v srpnu Denis reprezentoval Českou republiku na Mezinárodním festivalu handicapovaných hudebníků v korejském Soulu.

Denis nejen zahrál na klavír, ale zazpíval Michalu Horáčkovi jeho píseň Strážce plamene Vernisáže se za Adventor zúčastnili Michal Roškaňuk a Tatiana Kejvalová, z výtvarnic Petra Bobalová, Běla Sýkorová, a z Brna přijela také Radka Zábojová. Nemohla chybět ani Elen Barčišová, která se s jednou z autorek výstavy Olgou Černohorskou spřátelila na „Putování po proudu“, a tak začaly své následující aktivity prolínat. Pokud výstavu, která se koná až do 26. srpna 2015, navštívíte, můžete Elen na výstavě potkávat v roli kustodky a průvodkyně. Fotografie z vernisáže letošního jubilejního ročníku LPH si můžete prohlédnout pod článkem.

K dvacátému výročí nesměl chybět ani narozeninový dort Prodejní výstava Léto plné hvězd se koná na adrese školní jídelna Dražického nám. 10/65, Praha 1, v těsné blízkosti Karlova mostu, u věže na Malé Straně. Kromě obrazů zde najdete textilní a dřevěné hračky, společenské hry a kapsáře s úpravami pro handicapované děti (nevidomé, neslyšící, s motorickými vadami a také pro děti s poruchami autistického spektra). Vše si můžete na místě vyzkoušet a v případě zájmu i zakoupit. Otevřeno je denně včetně víkendů od 10 do 21 hodin.

 

Léto plné hvězd 2015

jubilejní 20. ročník

 Doprovodný program výstavy

 

2. 7. čt v 18 hod. * Vernisáž výstavy Léto plné hvězd 2015

Výstavu zahájili starosta MČ Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký, textař a producent Mgr. Michal Horáček, PhD., výtvarnice PaedDr. Olga Černohorská a Ivana Kárníková, v kulturním programu vystoupili zpěvák a herec Ondřej Ruml, písničkář Radek Čihák a dvanáctiletý klavírista Denis Szalbot (oba umělci s Aspergerovým syndromem).

9. 7. čt v 18 hod. * „Mamma Mia!“ – Jitka Asterová a Michael Foret

16. 7. čt v 19 hod. * „Setkání s přáteli“ – Petr Ševčík, koncert

23. 7. čt v 18 hod. * „Možná přijde i… nechte se překvapit!“ – Dita Hořínková s kapelou ArtHarmony

30. 7. čt v 18 hod. * „Letem světem s muzikály“ – Jan Kříž a Marie Blahynková

6. 8. čt v 18 hod. * „Terrapie šokem“ – Miro Šmajda s kapelou

11. 8. út v 18 hod. * „Pořád je na co se těšit“ – Monika Absolonová, Ondřej Hájek (piano)

14. 8. pá v 18 hod. * „V + W = věčná inspirace“ – Ondřej Ruml, Matej Benko (piano)

18. 8. út v 18 hod. * „Jak se zmocnit Thálie“ – Tomáš Savka, Markéta Procházková, Ester Godovská (piano), Ondřej Klímek (saxofon)

20. 8. čt v 18 hod. * „Prázdninové povídání s písničkami“ – Václav Noid Bárta

 

Podrobný program a informace o výstavě najdete na webu www.anahata.cz , nebo www.facebook.com/letoplnehvezd

Místa na koncerty nutno rezervovat mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu 724 305 737 (10 – 20 hod.)

 

Mgr. Michal Horáček, PhD. a starosta MČ Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký Petra Bobalová vytvořila grafické návrhy tiskových materiálu k výstavě Denis Szalbot na vernisáži zahrál i zazpíval Na vernisáž dorazili i Michael Foret a Jitka Asterová
Zpěvák Ondřej Ruml předvedl svou úžasnou improvizaci s kouzelnou krabičkou Ondřej Ruml vystoupil jako první účinkující Radek Čihák zaujal všechny přítomné svou vlastní autorskou tvorbou Publikum Radkovi nadšeně tleskalo
  Olga Černohorská poděkovala všem spolupracovníkům, kteří se podíleli na přípravách výstavy   Elen Barčišová na vernisáži nemohla chybět   Vzácní hosté dostali slovo, aby pronesli slavnostní přípitek   Skupinová fotka na památku nesměla chybět
  Olga s Ivanou nakrojily narozeninový dort   Denis Szalbot si na rautu od Olgy vyslechl slova chvály   Michal Roškaňuk s Radkou Zábojovou si měli na rautu co říci   Olga Černohorská s Michalem Horáčkem ve vstupu na výstavu

Autorky fotografií: Elen Barčišová, Jarmila Karolína Riesová, Veronika Blažková a Olga Černohorská

Kalendář akcí

Září 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30