Podpořte naší činnost - klikněte sem.Přicházíme v míru v prosinci 2015

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Prvním hostem byl písničkář Radek ČihákV sobotu 12. prosince 2015 se konal další ze seriálové řady čím dál tím populárnějšího pořadu Michala Roškaňuka „Přicházíme v míru“, který již tradičně proběhl v Divadle Kampa na Malé Straně, Praha 1. Tentokrát pořad společně s Michalem moderoval herec Jaroslav Dušek a na diváky čekali dva velice zajímaví hosté. V sále panovala příjemná atmosféra, povídalo se opět o autismu z různých úhlů pohledu, také se zpívalo a mohli jsme si změřit, jak pracuje mozek. U takové události jsme samozřejmě nemohli chybět, a tak vám, kteří jste tentokrát nemohli dorazit, přinášíme malou reportáž.

Radek se s Jaroslavem výborně doplňovaliPrvním hostem pořadu byl písničkář a také hvězda „Putování po proudu“ Radek Čihák. S Jaroslavem Duškem a Michalem si vyprávěli o problémech dospělého autisty, převážně na téma vztahy a možnosti uplatnění v zaměstnání. Radek si vždycky připadal „trochu jiný“ než ostatní děti, ale diagnostikován byl až zcela nedávno. Dnes už je schopen se dívat na své tehdejší problémy s nadhledem a hovořit o nich s úsměvem a dokonce je vyprávět jako humorné historky, i když v dětství a mládí mu samozřejmě vůbec do smíchu nebylo. To vše se odráží i v jeho umělecké tvorbě, několik písniček z Radkovy autorské dílny jsme si mohli v pořadu poslechnout. Radek je všestranně nadaný, vyrábí také šperky, jejichž vzorky přinesl do pořadu ukázat. A protože se šperky moc líbily, několik diváků si hned nějaké zakoupilo a odneslo.

Druhým hostem byla MUDr. Michaela Pakszysová, CSc.Druhým hostem Michala Roškaňuka byla MUDr. Michaela Pakszysová, CSc., generální ředitelka EEG Institutu, pediatrička a presidentka Polské společnosti pro Biofeedback a Aplikovanou psychofyziologii. Biofeedback je procesem, ve kterém se učí trénovaný (dítě i dospělý), jak změnit své tělesné funkce ve prospěch svého zdraví. Umožňuje velmi efektivně, interaktivně a poměrně rychle odstranit stresové stavy, rychle se učit a vzdělávat se a rozvíjet kreativní myšlení. EEG Biofeedback (z angl. eeg: vyšetření mozkové činnosti, elektroencefalogram; bio: biologický, týkající se živého organismu; feedback: zpětná vazba) je někdy nazýván západní jógou nebo elektronický zen - náleží do tréninkových metod, které umožňují harmonizaci mozkové činnosti formou bioregulace a samoučení se mozku.

Součástí rozhovoru s doktorkou Pakszysovou byla i projekce Použití vědecké lékařské metody EEG Biofeedback s přístroji NeXus přináší: zvýšení koncentrace, kreativity, paměti při současné relaxaci a zlepšení spánku skvělou náladu, eliminuje stres a zvyšuje výkonnost u všech trénovaných, harmonizuje emoce, zvyšuje sebevědomí, odstraňuje trému a úzkost. Je to metoda, která zapisuje výsledky, je objektivní a s výstupem v křivkách i číslech, je možno sledovat pozitivní změny parametrů v čase a tisknout je, pomáhá dětem od 2 let a dospělým, pracuje se specializovanými lékařskými neinvazními přístroji, je bezpečnou metodou, snižuje spotřebu léků u trénovaných, patří mezi metody učení, zvyšuje plasticitu mozku.

Radek se ochotně zapojil do předvedení BiofeedbackuDoktorka Pakszysová divákům přinesla jeden přístroj ukázat a samozřejmě došlo i na praktické předvedení. A tak si zájemci mohli vyzkoušet a podívat se, jak jejich mozek pracuje, když se na něco koncertuje, anebo naopak, když právě relaxuje a je v útlumu. S velkým zájmem se do předvedení přístroje zapojil i Radek Čihák. O Biofeedback a jeho použití v praxi byl velký zájem, takže se pořad protáhl do pozdních nočních hodin. Kdo by se o Biofeedbacku a jeho využití chtěl dozvědět více, může navštívit web www.eeginstitut.cz, další kontakty: e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nebo telefony +420 234 105 244, +420 776 226 988. Další pořad „Přicházíme v míru“ se bude konat 5. března 2016 v 19:30, opět v Divadle Kampa.

 

Jarda Dušek dovede vše vtipně glosovat Radek se s nadšením zapojil do průzkumu biofeedbacku Diváci se mohli pokochat Radkovými šperky Pořad moderoval jako vždy jeho autor – Michal Roškaňuk
Biofeedback si mohli vyzkoušet i diváci MUDr. Michaela Pakszysová se Jardou Duškem pustila do živé diskuze Dr. Pakszysová vysvětluje, co má Radek dělat Na pořad se přišli podívat také spolupracovníci Adventoru Elen Barčišová a kameraman a režisér Miroslav Janek

Kalendář akcí