Podpořte naší činnost - klikněte sem.Sbírka laků pro Markétku i letos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Markéta Rybaříková je mladá umělkyněJak jsme se zmínili již v předchozím článku, na výstavě Léto plné hvězd vystavuje také sedmnáctiletá Markéta Rybaříková, která má diagnostikovaný Rettův syndrom. Jednou z mála činností, u kterých Markétka vydrží, je malování. U tvorby obrazů si vytvořila vlastní techniku – líbí se jí zdobit kresby a malby laky na nehty, které už maminka nepotřebuje. Obětavá maminka Markétce samozřejmě laky na nehty začala i dokupovat, ale takový koníček dítěte, což je pochopitelné, se jaksi prodražuje. A pak přišel zajímavý a jednoduchý nápad!

Markétka používá při své tvorbě mimo jiné také laky na nehtyMarkétka vystavovala své obrázky na výstavě u Karlova mostu již jednou, na vánoční výstavě Od Adventu do Tří králů. Jednu z autorek výstavy Olgu Černohorskou napadlo, že má doma nějaké starší laky na nehty, které již nepoužívá, ale bylo jí líto je vyhodit. A tak založila sbírku laků pro Markétku. Lidé přicházeli na vánoční výstavu, přinášeli ze svých domácností laky na nehty a měli radost, že mohou být ještě někomu tak užitečné. Markétce se dárek k Vánocům moc líbil a hned se pustila do další malby obrázků.

Markétka byla hostem Michala Roškaňuka v pořadu Přicházíme v míruPo takovém úspěchu jsme se rozhodli sbírku laků pro Markétku zopakovat i na letní velké prázdninové výstavě Léto plné hvězd, která se koná na adrese Dražického náměstí 10/65, Praha 1 (je to u věže Karlova mostu na Malé Straně, vchod uvidíte na rohu velkého domu naproti zahrádkám restaurace U Tří pštrosů). Výstava se koná od 1. 7. do 21. 8. 2016 a laky pro Markétku můžete přinášet denně od 10 – 21 hodin, v době koncertů (program na www.anahata.cz) i o hodinku déle. Kromě svého dobrého skutku si samozřejmě můžete výstavu nejen prohlédnout, ale také si vyzkoušet nové hry, které pro vaše děti připravily autorky Olga Černohorská a Ivana Kárníková.

Vchod na výstavu najdete Karlova mostu na Malé StraněNajdete zde „Hry se stíny“, „Labyrint“ – dokonce ve dvou verzích, pro mladší a starší děti, který zlepšuje jemnou motoriku a u někoho i strach z dotyku druhého člověka. Novinkou je například hra „Co kam patří“, ale najdete zde i „Maxi-člověče nezlob se“, látková Pexesa (šest druhů), nebo látkové Piškvorky až pro čtyři hráče. A spoustu krásných polštářků, mazlíků do postýlky a praktických kapsářů. Výstava je interaktivní, všechny hry si můžete na místě vyzkoušet a zahrát.

Na nástěnce při vstupu na výstavu si můžete přečíst něco o vystavujících umělcíchKromě Markétky Rybaříkové zde vystavují své obrazy pod hlavičkou Adventoru ještě dalších šest umělců s AS: Petra Bobalová, Natálie Ficencová, Běla Sýkorová, Lucie Vilímková, Václav Veselý a Lex Kartane z Velké Británie, který byl v červnu 2016 hostem v pořadu Michala Roškaňuka "Přicházíme v míru“. Obrazy výtvarníků s Aspergerovým syndromem si můžete v případě zájmu i zakoupit, výtěžek z prodeje bude předán v plné výši těmto umělcům na podporu jejich tvorby.

Návštěvníci výstavy již přinesli pro Markétku první lakyLaky pro Markétku můžete také poslat poštou, adresa Výstava Léto plné hvězd, Dražického náměstí 10/65, 110 00 Praha 1 tak, aby dorazily do nejpozději do 17. srpna 2016. Pokud byste to nestihli, ve sbírce budeme určitě pokračovat zase na Adventní výstavě, tak můžete laky pro Markétku zatím střádat. V tuto chvíli je v krabici, určené pro sbírku, zatím laky pokryté jen dno, tak věříme, že se to zlepší. Přinést můžete i bezacetonové odlakovače na ředění. Každá žena má doma již nepoužívané laky na nehty, zkuste se pozeptat příbuzných a známých, ať můžeme na konci výstavy Markétce udělat radost.

Kalendář akcí

Září 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30