Podpořte naší činnost - klikněte sem.Kluk z kostek - kniha o autismu, Minecraftu a rodičovství

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Román s podtitulem „Život není vždycky jen hra, ale hry nám pomáhají žít“ čtenáře uvede do života rodiny s autistickým dítětem.

Nečekejte ale tradiční pojetí, kdy žena – matka popisuje okolnosti péče o své dítě, proces přijetí diagnózy a sdílí se čtenářem pocity strachu, obav, vyčerpání, ale i radosti z pokroku a vzájemného sblížení.

Kluk z kostek odkrývá vnitřní prožívání otce, který je svou ženou donucen k odchodu. Zůstává sám s pocity selhání, sebelítosti a vzteku. Postupně si začne uvědomovat, že svou ženu nepodporoval a před svým dítětem jen utíkal. Díky počítačové hře nečekaně objeví cestu nejen k Samovi, ale i sám k sobě.       

image 1
Minecraft © Gamingsite.cz

„Videohry mají špatnou pověst, často je bereme jen jako něco, co je třeba omezovat a hlídat – mohou se ale také stát tolerantním místem, kde se lidé mohou bez předsudků a omezování učit, kde mohou tvořit a sdílet své zážitky.“ Keith Stuart

Autorem knihy je Keith Stuart, který je otcem dvou synů, z nichž jednomu byl diagnostikován autismus. Živí se psaním o videohrách. Kniha není zcela biografií, autor v doslovu zmiňuje, že se inspiroval i příběhy jiných rodin s dítětem na spektru.

 

Rádi bychom Vás pozvali na křest a neformální besedu o této knize a nejen o ní, kterou pořádá Albatros Media ve čtvrtek 2. 3. Mezi hosty se objeví například Simona Babčáková, Prof. Anna Strunecká, Michal Roškaňuk a další. (více informací zde)

Kalendář akcí

Květen 2018
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
26
27
28
30

Putování 2018

Zde můžete sledovat naše
putování živě na mapě kliknutím se zobrazí mapa