Podpořte naší činnost - klikněte sem.Hravé učení v Parlamentu ČR

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Autorky pozvaly k účasti na výstavě také Lucii Vilímkovou, kterou představil Michal Roškaňuk, předseda a zakladatel spolku AdventorV atriu Parlamentu České republiky ve Sněmovní ulici 4 na Praze 1 byla v první jarní den v pondělí 20. března zahájena ojedinělá výstava s názvem Hravé učení výtvarnic PaedDr. Olgy Černohorské a Ivany Tiché u příležitosti 25. výročí umělecké tvorby autorek.

Protože výstava byla interaktivní, mohli si návštěvníci vystavené textilní a dřevěné hračky, společenské hry a výukové kapsáře pro děti předškolního a školního věku vyzkoušet. Výstava se konala pod záštitou poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky paní Mgr. Miloslavy Rutové.

Monika Sommerová, Mgr. Michal Macourek, poslankyně Mgr. Miloslava Rutová a prvňáček a flétnista Ondřej MacourekV kulturním programu vernisáže vystoupilo hned několik umělců. Jako zástupce nejmladší generace zahrál na příčnou flétnu žák prvního ročníku Základní školy Jana Wericha z Prahy 6 Ondřej Macourek, na klávesy jej doprovodil jeho tatínek, hudební skladatel a dirigent orchestru Goja Music Hall Mgr. Michal Macourek. Ozdobou vernisáže se stala sopranistka Monika Sommerová, která ztvárnila hlavní roli Christine v muzikálu Fantom opery, a na vernisáži zazpívala dvě písně.

Spolupořadatelem výstavy byl spolek Adventor, který mimo jiné prezentoval autistickou výtvarnici Lucii Vilímkovou. Její obrazy si návštěvníci mohli prohlédnout v prvním patře atria.

Prostřednictvím jejích děl mohli nahlédnout do podivuhodného světa rostlin, zvěře i jiných bytostí, magických krajin a výjevů, z nichž promlouvá mystika a tajemné souvislosti:

IMG 0001

IMG 0002

IMG 0003

IMG 0004

Kalendář akcí