Podpořte naší činnost - klikněte sem.Slavnostní otevření KC KOPEC

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

IMG 0002Provoz Komunitního, poradenského a edukačního centra KOPEC byl slavnostně zahájen 4. října 2017. Akci moderoval herec a dlouhodobý partner Adventoru Jaroslav Dušek.

Prostory, v nichž nové komunitní centrum vzniká, dlouhou dobu po odchodu dřívějšího nájemce opět ožívají. Návštěvníci se tak alespoň na jedno odpoledne stali součástí komunity lidí, které spojuje potřeba "být tu pro druhé".

V rámci tiskové konference jsme poděkovali všem partnerům, sponzorům i fanouškům, bez kterých by tento unikátní projekt nevznikl a podrobněji seznámili hosty s našimi aktivitami a dalšími plány do budoucna.

 IMG 0063
Výtvarná dílna
IMG 0031
Autistický geniální pianista Denis Szalbo

K vidění byly i prostory chráněného pracoviště, keramické a výtvarné dílny, kde byly vystaveny i různé výrobky našich klientů z kurzů výroby šperků, barvení textilu či intuitivní malby. Fotografie, které si hosté mohli prohlédnout v místnosti, jež po rekonstrukci bude poskytovat zázemí pro různorodé aktivity (např. výstavy obrazů),umožnily návštěvníkům akce nahlédnout do života Centra. 

 

 IMG 0059 a1
Michal Roškaňuk, ředitel Adventor o. s.

Program zpestřil svým hudebním vystoupením geniální autistický pianista Denis Szalbot, který se za naší podpory již po druhé účastnil mezinárodního uměleckého festivalu v Jižní Koreji a písničkář, básník a autor uměleckých dýmek a šperků Radek Čihák.

 

K vidění i zakoupení byla vystavená díla malířek na spektru autismu: Petry Bobalové, Natálie Ficencové, Markéty Rybaříkové, Běly Sýkorové, Veroniky Jirásek a Lucie Vilímkové, které pravidelně prezentujeme v rámci výstav a osvětových akcí pod názvem Svět jinýma očima. Součástí výstavy byly i ručně vyráběné hračky pro děti se zdravotním znevýhodněním, které pochází z dílny výtvarnice Olgy Černohorské.

IMG 0055  
Písničkář Radek Čihák

 

Cílem centra je poskytovat širokou škálu služeb, vzdělávacích a volnočasových aktivit pro děti, dospívající a dospělé na spektru autismu a jejich blízké, pečovatele i odbornou veřejnost. Mezi aktuálně nabízené aktivity v komunitním centru patří skupina herecké improvizace, skupinová muzikoterapie, výtvarné aktivity a keramická dílna, podpůrná svépomocná skupina a jóga pro dospívající a dospělé na spektru autismu. Součástí centra je i boulderová stěna, která primárně slouží k tréningu členů horolezeckého klubu Adventor. Zalézt si ale mohou i ostatní zájemci z řad klientů centra. Naše plány do budoucna jsou plné zajímavých nápadů a projektů. Více informací o KC KOPEC naleznete zde.

 

 

Jako projev díků za spolupráci, důvěru a podporu jsme našim sponzorům předali drobný dar - ručně malovaný kámen s logem naší organizace. Výtvarničení se zhostili naši klienti, zaměstnanci a dobrovolníci na autistickém spektru.

Za podporu děkujeme: Jaroslav Dušek, Divadlo Bolka Polívky, Vigo Foundation, Anaon, Evangelická církev metodistická, Nissan, dm - drogerie markt, nadace Agrofert, FAMToys, Biem&Schýbal a také dobrým duším jako je Martin Barteš, Zbyněk Dokoupil, Vlasta Urbanová a dalším.

IMG 0071 IMG 0052
Výstava obrazů autistických výtvarníků a hraček z dílny Anaháta Jaroslav Dušek
 IMG 0009 IMG 0011
 Poděkování LG  Martin Barteš přebírá "svůj kámen"
 IMG 0013 IMG 0015 
 Zástupce Evangelické církve metodistické  Michal Roškaňuk přebírá šek od dm drogerie markt v hodnotě 40 000 Kč.
IMG 0005 IMG 0024
Mezi sponzory byla i zástupkyně Botanické zahrady v Tróji Jana Adolfová "FAM Toys"
IMG 0026 IMG 0043
Zástupce partnerské organizace Za sklem Herečka Nataša Burger - lektorka skupiny herecké improvizace
IMG 0047 IMG 0068
Olga Černohorská - kolegyně a autorka hraček pro zdravotně znevýhodněné děti Obrazy výtvarnice Lucie Vilímkové

 

 

 

 

 

 

Kalendář akcí