Podpořte naší činnost - klikněte sem.Putování Nahoru a dolů

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

 Šestý ročník osvětové akce Putování s výstižným přídomkem Nahoru a dolů nás Putující, terénní podporu a našeho čtyřnohého parťáka provedl trochu drsným, ale přesto kouzelným krajem s přátelskou atmosférou. Ač rodák z Vysočiny mi při desátém stoupání hlavou kolovala slova "Do čeho jsem se to proboha zase nechala uvrtat!", ale po každém stoupání přichází klesání a já s úlevou a pocitem, že dělám něco dobrého nejen pro své zdraví, ale i pro ostatní děti a dospělé na spektru, zmobilizovala zbytek sil a etapu dokočila. Ano! Celých 15km. emoticon laughing

Hlavní Putující letošního ročníku byl opět Vojtěch Bartošík, který za podpory dalších dospělých na spektru (Michala Linharta, Lucie Vilímkové a Radka Čiháka) ušel během 14 dní uctyhodných 283 km.

 Protože naše putování bylo plné kouzelných momentů v podobě výhledů do krajiny, příjemné atmosféry při povídání s lidmi, kterým není život druhých lhostejný, nekonečného pobíhání našeho psího průvodce, zachraňování housenek na silnici spadlých a mnoha dalších zážitků, dělíme se s Vámi alespoň touto formou o vědomí, že osvětové akce opravdu dávají smysl. Takže si pomalu začněte chystat batůžky, pláštěnky a pevnou obuv a v dubnu 2019 naviděnou.

Den první 2.4. Havlíčkův Brod

Naše Putování začalo již tradičně 2. dubna na Světový den zvýšení povědomí o autismu. Samozřejmě ne náhodou, ale právě proto. Shodou okolností na toto datum letos připadá také Velikonoční pondělí, což, jak jsme se domnívali, byl důvod vyprázdněně působícího Havlíčkova Brodu. Těsně před začátkem besedy jsme pojali neblahé podezření absence účastníků z řad města.

Naše obava se naštěstí nepotvrdila. Po drobných nesnázích s nalezením funkčního vchodu a se zpřístupněním radnice, kde měla probíhat beseda, jsme nakonec přivítali tři zájemce. Konktrétně zájemkyně – matku a babičku chlapce na spektru ve dvou osobách a v osobě jedné matku a manželku z rodiny, kde se sešli hned dva lidé na spektru. Doufám, že je to srozumitelné.

P180402 
 Zahajujeme Putování besedou v Havlíčkově Brodě

Po krátkém představení účastníků probíhala zajímavá debata s výměnou osobních zkušeností i odborným výkladem ze strany Michala a Lucky.

Besedu již tradičně prokládal hudebními vstupy náš muzikant Radek Čihák, jehož písně se rozléhaly v nádherném sále s vysokým klenutým a zdobeným stropem. Inu renesance.

Kalendář akcí

Listopad 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30