Přicházíme v míru září 2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Setkání se světem autismu a autistů – poznejte osobně některé z nich, poznejte jejich talenty i nedokonalosti. Večerem a besedou s hosty a diváky provází Michal Roškaňuk a Jaroslav Dušek.

O autistech se často říká, že jsou jako bytosti z jiné planety – někdy se chovají, mluví nebo vypadají zvláštně a pro ně samotné je někdy zvláštní chování, mluva nebo vzhled ostatních. Z toho vychází i název pořadu – vždyť každá mimozemská delegace dříve či později prohlásí „Přicházíme v míru.

 Přijďte tedy na besedu se zástupci té jejich i té vaší planety a poznejte, že tyhle bytosti to myslí vážně – ostatně tak jako všechno, co řeknou. Ptejte se na cokoli, co vás zajímá; dozvíte se také to, v čem jsou někteří z nich výjimeční anebo v čem potřebují pomoc druhých. Večerem provází Michal Roškaňuk, muž s Aspergerovým syndromem a zakladatel občanského sdružení Adventor a herec Jaroslav Dušek. Kdo dorazí tentokrát?

 Tentokrát se budete moci seznámit s paní Marií Gerdovou, zakladatelkou spolku ADAM - autistické děti a my a matkou 16letého Dominika s atypickým autismem a 10leté Elišky. Terapie a volnočasové aktivity organizuje pro děti s autismem od roku 2010, v roce 2013 otevřeli společně s psychologem Přemkem Mikolášem podpůrnou skupinu jenom pro chlapy - tatínky, aby si i oni měli možnost popovídat a sdílet své pocity z výchovy dětí s autismem, svěřit se a nemít u toho manželku. Podpůrná skupina nese výstižný název Chlapi sobě. Druhým hostem bude autistický umělec, malíř se slavným jménem Vojta Kotek.

 Na tuto akci platí sleva student/senior/ztp 20%. Slevu lze uplatnit při osobním vyzvednutí vstupenek (ať už rezervovaných či nikoli) na pokladně Divadla Kampa