Podpořte naší činnost - klikněte sem.Putování 2019 - přípravy v plném proudu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)
Celá trasa 2019 malý
mapa celé trasy

V dubnu opět vyrážíme putovat, tentokrát podkrkonoším a krajem východních Čech. Naši osvětovou akci Putování bychom se nebáli označit slovem "tradiční", neboť se jedná již o sedmý ročník.

Pro ty, kteří o Putování ještě neslyšeli, nebo si chtějí připomenout, oč běží je tady stručný popis.

 

Jedná se o osvětovou akci určenou zejména k přiblížení problematiky autismu široké veřejnosti i více či méně zainteresovaným zájemcům prostřednictvím besed ve vybraných městech na trase. Jak název napovídá, tak budeme putovat, chodit mezi jednotlivými destinacemi po předem zvolené trase, která klade důraz na to, aby vedla pokud možno přírodou a příjemným prostředím. Na jednotlivé etapy či jejich části se k putujícím můžou přidávat další chodci z řad místních zájemců, nebo nás jen přijdou přivítat na start. Převážnou většinu času však budeme šlapat bez takovýchto doprovodů, není třeba se bát přílišných konverzací a můžeme si užívat krajinu a přírodu :-)

Pro bližší představu je zde odkaz na článek z minulého ročníku.

Celé to započne 2. 4. 2019, tedy na světový den zvýšení povědomí o autismu, a to besedou v Trutnově.

Druhý den ráno 3. 4. startujeme na první etapu do Dvora Králové nad Labem, trasa dále povede následujícími městy a místy: Červený Kostelec, Náchod, Nové Město nad Metují, Dobruška, Rychnov nad Kněžnou, Choceň, Vysoké Mýto, Brčekoly, Chrudim, Pardubice a Hradec Králové.

Celá trasa měří krásných 222 kilometrů, zájemci z řad lidí na spektru si však mohou vybrat libovolné etapy či etapu dle svých preferencí, k dispozici máme doprovodný vůz, který bude vozit zavazadla z bodu A do bodu B, tedy mezi jednotlivými hotely, je k dispozici i pro případ nenadálých komplikací. Celá akce je ale naprosto bezpečná, a k nejhorším katastrofám, které putující může potkat, patří puchýřek na chodidlu, ale i v těchto případech jsme připraveni zasáhnout a poskytnout desinfekci, náplast i chirurgické nástroje.

 Co nabízíme?

Kromě příjemného a lehce dobrodružného zážitku hradíme ubytování, dopravu na místo (pokud ale nehodláte přiletět z Austrálie a podobně :-D), a stravné ve výši 200kč na den. V neposlední řadě také dobrý pocit z účasti na osvětovém projektu.

Postupně budeme přidávat další a konkrétnější údaje, tak zůstaňte s námi.

 

Kalendář akcí

Září 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30