Podpořte naší činnost - klikněte sem.Autisté na hrad!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Poslední dubnovou sobotu jsme vyrazili na komunitní výlet s cílem navštívit krásy přírodní rezervace Vůznice. Protože nás meteorologové a jejich rosničky několik dní předem strašili prudkým ochlazením a četnými srážkami, přidali jsme do výletnického programu návštěvu středověkého hradu Křivoklát. 

Cesta nám ubíhala příjemně, a to díky společnosti Renault, který nám zdarma zapůjčil osmi místný vůz Renault Trafic. Ještě jednou děkujeme!

Na pokladně hradu jsme se ale dozvěděli nečekanou informaci - v prostorách tzv. Velkého okruhu zrovna probíhá natáčení nejmenovaného filmu (catering pro filmový štáb na nádvoří voněl úžasně, my jsme ale vpuštěni nebyli) a tak máme možnost navštívit okruh zkrácený - dětský (nu což, však jsme z pohádek ještě nevyrostli). Další nevítanou komplikací byly drápky našeho čtyřnohého průvodce Barneyho (prý by mohly poškrábat cennou dřevěnou podlahu některé z místností). Po plánování, jak bychom psisko přes podlahu přenesli - přepočet hmotnosti na osobu a zjištění, že zadek psa nést nikdo nechce emoticon smile, jsme nakonec zvolili rozdělení lidské části smečky na skupinu jedna, která obdivovala krásy hradu zevnitř a skupinu druhou (málopočetnou), která s otevřenými ústy obdivovala krásy hradu zvenčí vlečena psem po lesních cestách.

Poobědvali jsme v podhradí, kde jsme také zjistili, že na vegetariány je většina restaurací již připravena (více než jen smažákem s hranolkami a kečupem), ale slovo vegan je stále neznámým.

 Krátký deštík nás nezastavil a tak jsme vyrazili směr Vůznice. Po cestě jsme se krátce zastavili u vodní nádrže Klíčava, dali si výbornou kávu, čokoládu, dezert a polévku u stánku s indickou kuchyní a nádherným výhledem do krajiny a po krátkém hledání té správné cesty, vyrazili na zříceninu hradu Jenčov v CHKO Křivoklátsko. Vyznavači chůze "barefoot" s pokřiveným úsměvem překonávali nástrahy kamenité cesty (dle jejich slov: rehabilitace chodidel akupresurou), jiní stále plni sil pobíhali po stezce. Protože se vyčasilo, náš čtyřnožec nám chtěl jistě dopřát hlášené přeháňky a tak se za našimi zády po vykoupání v potoce několikrát oklepal.

Do Prahy jsme dorazili navečer řádně unavení, ale plni příjemných zážitků. Jak řekl Lukáš: Byl to krásný den.

 

DSC03672 DSC03673 DSC03676
 Na vyhlídce  Středověký hrad Křivoklát  Interiéry hradu Křivoklát
DSC03696 DSC03707 DSC03715
 Mezidruhové setkání  "Vstup" do Vůznice  Na věži Jenčova

Kalendář akcí

Listopad 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30