Podpořte naší činnost - klikněte sem.Jak jsme na Vizitě byli

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Autisté prý mají potíže s chápáním humoru, tak jsme se toto tvrzení rozhodli otestovat v praxi a vyrazili jsme v sobotní podvečer na improvizační představení Jaroslava Duška a Pjéra la Šéz'e. Prostředí Divadla Kampa je pro nás známým (stejně tak i Jarda emoticon smile ) z našich pravidelných besed o autismu Přicházíme v míru. Přesto byli někteří z naší autistické skupiny zaskočeni, zejména velkým počtem lidí. Áno, představení Malá Vizita bývá několik měsíců předem zcela vyprodáno.

 

DSC03746 
 Jaroslav Dušek

Jardova hra s mnohovýznamovostí slov mi připomněla myšlení některých našich klientů.

"Ale, to máš jedno."

"A znám ho?"

"Cože? Koho?"

"No přece toho Tomáše."

Všichni jsme se skvěle bavili, ikdyž občas nás zaujalo něco jiného než zbytek publika: "Jarda a Pjér jsou tu dvakrát", špitla mi do ucha. "Cože?" zeptala jsem se."Jsou tu dvakrát." řekla znovu a já si všimla zrcadlového odrazu na černé podlaze divadla..

Asistovat lidem na spektru autismu je někdy náročné, jindy zábavné, ale často obojí zároveň. A tak se může stát, že vám klient celý večer prospí schoulený na klíně a ještě stihne být na posledních několik minut hlavní postavou divadleního představení.  

 A co má společného radiátor, zásuvka, knoflík, lopatka, pramen, děrované tílko a mrtvý divák? To se dozvíte ze záznamu z Andromédy :) zde.

 

Děkujeme ještě jednou Divadlu Kampa za vstřícnost, že naši devítičlenou skupinu usadilo hned do první řady vytvořené z pohodlných polštářků.

 

DSC03731   DSC03752
 DSC03748  DSC03744

Kalendář akcí