Podpořte naší činnost - klikněte sem.KINOSKOP - první kino s atributem autism-friendly

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Plánovali jsme ten projekt dlouho, dělali jsme kolem něj tajnosti, slibovali překvapení. A konečně se nám podařilo náš velký sen realizovat!

Navzdory pandemii a po překonání všech (nebo alespoň většinyMrk) technických obtíží konečně zahájí přímo v prostorách našeho komunitního centra KOPEC provoz naše vlastní klubové kino. Vybrali jsme pro něj název KINOSKOP a není to kino ledajaké. Projekce je totiž přizpůsobena potřebám hypersenzitivních jedinců, tedy osob se zvýšenou citlivostí na smyslové podněty.

Kinoskop

Takových podnětů je v běžném kině spousta. A oslnivý jas i příliš silný zvuk nám hypersenzitivním dokáže sledování sebekrásnějšího snímku pokazit, ne-li úplně znemožnit. Hypersenzitivita se s autismem pojí často, proto jsme se rozhodli vytvořit kino s atributem autism friendly. Méně jasu a zvuku - více pohody! 

frogs 1610562 1280 
 Zdroj: pixabay.com

V Praze už sice fungují projekce filmů pro diváky se specifickými potřebami, troufáme si ale tvrdit, že je KINOSKOP prvním kinem u nás, kde budou hypersenzitivním vyhovovat všechny projekce, nejen ty "speciální".

A navíc plánujeme promítat odlišný druh snímků. Vyhneme se pohádkám a komediím a zaměříme se především na filmy dokumentární. Přijde nám totiž líto, že většina nevšedních a pozoruhodných dokumentů se promítne jen párkrát na festivalech a potom jsou odsouzeny do temnoty zapomnění. My je pro vás budeme postupně vytahovat na světlo! A když to bude jen trochu možné, doprovodíme projekci také besedami s tvůrci a protagonisty nebo diskuzemi na související témata.

 První, zahajovací projekce, proběhne 5. 6. 2020 v 18:00 a na programu je snímek "Zrcadlení tmy". Po promítání bude následovat beseda Viliamem Poltikovičem a Jaroslavem Duškem, o jehož zážitcích dokument pojednává. Vstupenky si v ceně pouhých 50 Kč můžete rezervovat ZDE. Vzhledem k nařízením vlády v souvislosti s novým koronavirem se nám do kina vejde o něco méně diváků, než jsme plánovali, tak s rezervací vstupenek neváhejte! 

Žába v kině 
 Zdroj: pixabay.com

Kalendář akcí

Listopad 2020
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30