Podpořte naší činnost - klikněte sem.Putování s básníkem - přidejte se!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Pokud jste o unikátní březnové události na podporu osvěty autismu s názvem "Putování s básníkem" ještě neslyšeli, přečtěte si podrobnosti v tomto článku - jde o etapový pochod o celkové délce přes 600 km provázený řadou besed na téma autismus se zajímavými hosty. Dočtete se tam i to, proč je pochod dlouhý právě 610 km, kdo je to autista Mnoháček Zgublačenko, jak vnímá ten, kdo má aspergerův syndrom, jak se můžete zúčastnit a proč to chcete udělat emoticon wink a další detaily. Další informace můžete najít na stránkách sdružení APLA Praha, na básníkových stránkách a v dalších zdrojích.

Dnes přinášíme další důležité informace: kromě přehledové mapy především podrobný přehled jednotlivých etap pochodu a všech pořádaných besed s popisy tras, kdy a kde je start každé etapy, od kolika hodin a na jakém místě je ta která beseda, kdo všechno se jí zúčastní a podobně.

Navíc pro každého, kdo vyjádří myšlence pochodu - osvěta autismu jako jiného způsobu žití, nikoli vyřazení z aktivního života - podporu tím, že s básníkem Mnoháčkem Zgublačenkem ujde aspoň kus cesty, máme přichystaný malý dárek: naprosto úžasnou unikátní placku s logem akce. Tento sběratelský skvost emoticon wink nikde jinde není k mání za žádné peníze!

Ty, kdo by se rádi přidali, ale nemohou ve všední den nebo mají děti, chceme zvláště pozvat na 23. března, kdy je trasa rozdělená na více částí, přičemž ta první část - z Berouna do Svatého Jana pod Skalou - je dlouhá jen 5 km a je tedy vhodná i pro děti. Ve Svatém Janu pak je připravena nejen beseda o autismu, které se kromě Mnoháčka Zgublačenka a Michala Roškaňuka zúčastní i zástupci APLA Praha a další zajímaví hosté, ale i program pro děti - užijeme si to všichni!

Celá akce, kladoucí důraz na samostatnost a svépomoc, získává na popularitě a ozývají se další subjekty, které se chtějí nějakou formou na tom všem podílet. Každopádně už teď chceme poděkovat nejen sdružení APLA Praha, která se mimo jiné ujala organizace jednoho celého dne (23.3.) a pořádá ve Svatém Janu pod Skalou besedu i program pro děti, ale také našim skvělým podporovatelům - všichni jsou vyjmenováni pod článkem. Nejde ale jen o ty, kdo se rozhodli přispět na akci finančně nebo materiálně - všichni účinkující i pořadatelé si uvědomují, že jde o dobročinnou akci a bez jejich podpory by se ta unikátní řada besed nemohla uskutečnit.

Přicházejí též dotazy, zda je možno uspořádat další besedy: jistě to možné je, spíše je to otázka toho, zda lze takovou besedu včlenit termínově a prostorově do akce Putování s básníkem, ale rádi uspořádáme besedu i jindy či jinde, stačí nám napsat.

Rozhodně to stále ještě není vše, pokud jde o to, co všechno bude součástí Putování s básníkem, ale zbytek nemůžeme vyzradit, dokud nebude vše definitivně potvrzeno. Každopádně si uložte tento článek do oblíbených, protože zde se objeví i odkazy na další články, které o akci vyjdou. Nebo se rovnou můžete přihlásit k odběru novinek (vlevo) - pak máte jistotu, že vám neunikne nic.

 

 Související články na Adventoru

Putování s básníkem - tisková zpráva

Přehled etap pochodu a besed

Knihy o autismu

Mapa, hosté a další novinky

Poslední detaily

 

 Vyšlo jinde

Portál české literatury

Roudnice nad Labem

Husova knihovna Říčany

Knihovna Litoměřice

Autismus.cz

APLA Praha

 

 Sponzoři

 

EFS-APLA

Dohody-Dusek

Logo TV-Facility

almi-logo

 

smartmaps

 

 

 Partneři a podporovatelé

 

FOKUS Labe

Česká Konference

APLA Jižní Čechy

Obec Keblice 

Knihovna Litoměřice

Městská knihovna Roudnice nad Labem

Mělnické kulturní centrum

Knihovna města Mladá Boleslav

Knihovna Nymburk

Kavárna U madony Český brod

Knihovna Říčany

Knihovna Sázava

Spolkový dům Vlašim

Ateliér Prčice

Knihovna Příbram

Rodinné centrum Fabiánek Dobřichovice

ZŠ Dobřichovice

Svatojánská kolej

Knihovna Beroun

Středočeská vědecká knihovna Kladno

Farní Charita Lovosice

Komunitní centrum Vila Vallila

Kalendář akcí

Listopad 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30