Podpořte naší činnost - klikněte sem.

Přicházíme v míru červen 2018

Kultura
Datum:: 2018-06-15 19:30

Místo konání:: Divadlo Kampa

Setkání se světem autismu a autistů – poznejte osobně některé z nich, poznejte jejich talenty i nedokonalosti. Večerem a besedou s hosty a diváky provází Michal Roškaňuk a Jaroslav Dušek.

O autistech se často říká, že jsou jako bytosti z jiné planety – někdy se chovají, mluví nebo vypadají zvláštně a pro ně samotné je někdy zvláštní chování, mluva nebo vzhled ostatních. Z toho vychází i název pořadu – vždyť každá mimozemská delegace dříve či později prohlásí „Přicházíme v míru.

Přijďte tedy na besedu se zástupci té jejich i té vaší planety a poznejte, že tyhle bytosti to myslí vážně – ostatně tak jako všechno, co řeknou. Ptejte se na cokoli, co vás zajímá; dozvíte se také to, v čem jsou někteří z nich výjimeční anebo v čem potřebují pomoc druhých. Večerem provází Michal Roškaňuk, muž s Aspergerovým syndromem a zakladatel občanského sdružení Adventor a herec Jaroslav Dušek.

 Tentokrát se budete moci seznámit s mladou malířkou, která sebe popisuje jako "mírně zvrhlou kombinaci jazykovědce, šíleného umělce a gothika". K jejím zájmům mimo jazyky a umění, kterému se věnuje již od raného věku, patří historie, čtení, poslech hudby a cestování. V kresbě a malbě měla vždy snahu vystihnout a nějakým způsobem zobrazit svůj nezvyklý náhled na svět a názor na něj, fantazii a příběhy, které se jí odehrávaly a stále odehrávají v hlavě. Druhý host přicestuje až z Finska. Smysl, který ve svém životě nalézá, je pomoc druhým a stíhá toho opravdu hodně - vystudovala molekulární biologii, jako peer poradce hájí práva ostatních lidí na spektru autismu, iniciovala vznik první svépomocné podpůrné skupiny pro dospělé na spektru, založila finskou asociaci osob s Aspergerovým syndromem, působí i v organizaci Autscape, pracuje jako tlumočník a osobní asistent, baví ji vaření, čtení a příroda, je mámou samoživitelkou dvou dětí a ... to se dozvíte v divadle emoticon wink

Na tuto akci platí sleva student/senior/ztp 20%. Slevu lze uplatnit při osobním vyzvednutí vstupenek (ať už rezervovaných či nikoli) na pokladně Divadla Kampa.

 

Telefon:
776 44 77 44
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Adresa:
Nosticova 634/2A, Malá Strana, 118 00 Praha-Praha 1, Česko

 

Mapa:


Kalendář akcí

Květen 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31