Podpořte naší činnost - klikněte sem.

Přicházíme v míru prosinec 2018

Besedy
Datum:: 2018-12-15 19:30

Místo konání:: Divadlo Kampa

Setkání se světem autismu a autistů – poznejte osobně některé z nich, poznejte jejich talenty i nedokonalosti. Večerem a besedou s hosty a diváky provází Michal Roškaňuk a Miroslav Janek.

O autistech se často říká, že jsou jako bytosti z jiné planety – někdy se chovají, mluví nebo vypadají zvláštně a pro ně samotné je někdy zvláštní chování, mluva nebo vzhled ostatních. Z toho vychází i název pořadu – vždyť každá mimozemská delegace dříve či později prohlásí „Přicházíme v míru.

Přijďte tedy na besedu se zástupci té jejich i té vaší planety a poznejte, že tyhle bytosti to myslí vážně – ostatně tak jako všechno, co řeknou. Ptejte se na cokoli, co vás zajímá; dozvíte se také to, v čem jsou někteří z nich výjimeční anebo v čem potřebují pomoc druhých. Večerem provází Michal Roškaňuk, muž s Aspergerovým syndromem a zakladatel občanského sdružení Adventor a partnerem mu tentokrát bude režisér s uměleckou duší Míra Janek.

 Tentokrát se seznámíte s mladou ženou, ve které se snoubí nadprůměrná inteligence, nadání, vysoké pracovní nasazení, cílevědomost, skromnost, meditace, raketové inženýrství, orbitální mechanika, reprodukční endokrinologie, japonština a ... zbytek vám prozradí sama emoticon wink. Druhým hostem bude žena, která kromě své nejdůležitější životní role - mámy dítěte na spektru autismu, zvládá mnoho obdivuhodných věcí: obhajuje práva osob s postižením, je koordinátorkou platformy Naděje pro autismus, členkou týmu Unie pečujících, zakládající členkou TESSEA. Jak sama říká, je i tiskovou mluvčí své dcery Lucie. "Je to výzva a dobrodružství a někdy taky velká legrace. To v těch chvílích, kdy najdeme společnou řeč a jsme na stejné lodi. V jednom vzácném okamžiku." Lucie výtvarně zpracovává témata, která aktuálně nejvíce řeší a tak vznikají skutečně originální díla. O Lucčiných obrazech a nejen o nich se můžete dočít i na blogu Svět podle Lucie.

Na tuto akci platí sleva student/senior/ztp 20%. Slevu lze uplatnit při osobním vyzvednutí vstupenek (ať už rezervovaných či nikoli) na pokladně Divadla Kampa.

 

Telefon:
776 44 77 44
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Adresa:
Nosticova 634/2A, Malá Strana, 118 00 Praha-Praha 1, Česko

 

Mapa:


Kalendář akcí

Září 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30