Podpořte naší činnost - klikněte sem.Autismus v médiích aneb Andělé nebo démoni

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

   " Ať už je někdo postižený, nebo ne, může být laskavý, a zrovna tak nemusí. Abychom pochopili, že postižení lidé jsou stejní jako ostatní, měli bychom napřed rozptýlit mýty, které o nich kolují. Nejsou to ani andělé, ani ďáblové, jen obyčejní lidé."

Naoki Higašida, neverbální autista a spisovatel

    Média se už ze své podstaty zaměřují na informace, co čtenáře a diváky zaručeně zaujmou. Těch je v souvislosti s autismem k mání požehnaně.  Jednou ze stránek autismu, které bezesporu běžného člověka přímo fascinují, jsou výjimečné a mimořádné schopnosti v určitých oblastech (jako např. paměť, hudba, výtvarné umění, rychlé počítání). Tou druhou, neméně mediálně vděčnou stránkou autismu,  je agresivita nebo dokonce násilí. Zjednodušeně řečeno jsme často buď vynášeni do nebes coby géniové, nebo démonizováni jako budoucí masoví vrazi.  Ani jedno nám není právě ku prospěchu a ani příliš po chuti.

Číst dál...

Z dubnového komunitního výletu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Den před filipojakubskou nocí jsme se vypravili do srdce chráněné krajinné oblasti Českého krasu, do místa magického, kde se prolíná kouzlo čisté přírody s historií, vírou a tajemstvím léčivé vody.

Návštěva Svatého Jana pod Skalou byla pro všechny zúčastněné zajímavým zážitkem a tak vám prostřednictvím textů od dvou zúčastněných posíláme alespoň trochu z té příjemné výletní atmosféry. emoticon wink

Číst dál...

Potíže v zaměstnání - osobní zkušenost člověka s Aspergerovým syndromem

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Autismus a práce - téma o kterém se poslední dobou stále více hovoří, jak mezi odbornou veřejností, tak i samotnými zaměstnavateli. Osobní zpověď, která je obsahem tohoto článku, umožňuje čtenáři pochopit a alespoň částečně se vžít do pocitů a problémů člověka s Aspergerovým syndromem, který i přes silnou vůli, odhodlání a sebezapření, musel nakonec své zaměstnání opustit.

Číst dál...

Pomocník na čtyřech tlapkách

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)
IMG 0007 
Asistenční pes pro dítě s PAS
© Pestrá psí asistence

Když se řekne vodící a asitenční pes, většina z nás si vybaví zlaté retrívry a labradory doprovázející své nevidomé či tělesně postižené pány. Tito chlupatí pracanti však svou pomoc, oddanost a lásku poskytují mnohem širší skupině zdravotně znevýhodněných osob.

Vzhledem k tomu, že pes jako parťák člověka na spektru autismu v českém údolí zatím moc rozšířen není a my zároveň víme, že u našich klientů nejde zrovna o podávání toho, co upadlo, rozhodli jsme se zeptat na detaily v organizaci, která výcvik asistenčních psů pro lidi na spektru dělá systematicky. Proto jsem se ptala Kristiny Chourové a Michaely Perčinové z Pestré psí asistence.

Číst dál...

Oslavme nestejnost!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (2 hlasů)

Co by se stalo, kdybychom se zbavili autistického genu?

Číst dál...

Diskutujte o tomto ?lánku ve fóru (1 odpovědí).

Kalendář akcí