Podpořte naší činnost - klikněte sem.Oslavme nestejnost!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (2 hlasů)

Co by se stalo, kdybychom se zbavili autistického genu?

Číst dál...

Diskutujte o tomto ?lánku ve fóru (1 odpovědí).

Ženy na spektru

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (2 hlasů)

V odborné literatuře se dozvídáme, že poruchy autistického spektra jsou častější u chlapců, a to v poměru 1 : 4 - 6. Přesné důvody nejsou známy, avšak jedním z faktorů je jistě poddiagnostikování žen. Proč tomu tak je?

Číst dál...

Diskutujte o tomto ?lánku ve fóru (1 odpovědí).

Člověk s Aspergerovým syndromem a šikana na pracovišti

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Zájem veřejnosti o problematiku autismu u dospělých zvolna stoupá, což jsme měli příležitost vidět i na námi každoročně pořádané osvětové akci Putování, během níž putují dospělí autisté po regionech ČR a účastní se i večerních besed. Častou otázkou, kterou nám veřejnost na besedách pokládá je i ta týkající se profesní přípravy a pracovního uplatnění dospělých autistů. Přitom právě to, zda se dospělý s autismem dokáže profesně uplatnit většinou rozhoduje o tom, jestli je ekonomicky soběstačný nebo je závislý na rodině či příspěvcích.

Číst dál...

Autistická krize

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Autistická krize. Pojem stále nepříliš známý, a to ani mezi odborníky v oblasti autismu, ale popisující jev o to víc závažný jak pro autistu samého, tak pro jeho okolí. Jev jako takový samozřejmě známý je, nejčastěji je však označován slovním spojením „záchvat vzteku“. Ano, vnější projevy autistické krize u některých autistů jsou od záchvatu vzteku téměř k nerozeznání. To však neznamená, že tyto dva jevy mají i stejné příčiny a stejné vnitřní projevy.

Číst dál...

Diskutujte o tomto ?lánku ve fóru (2 odpovědí).

Nevzdám se ...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Viki, dnes je tomu rok, co ses rozhodla ukončit svůj život kvůli tomu, že jsi už nemohla snášet to, že Ti lidé nerozumí. Stojíme tu a je nám líto, že nebylo v našich silách Ti pomoci. A tak nám nezbývá, než doufat, že je Ti tam lépe. Ale protože nechceme ztratit další blízkou duši, tak bych Ti tady rád slíbil, že se budeme snažit naplnit Tvá slova, která jsi nám tu nechala a která zní: „Jen žijte a pomáhejte lidem, jako jsem byla já.“

Číst dál...

Diskutujte o tomto ?lánku ve fóru (1 odpovědí).

Kalendář akcí