Podpořte naší činnost - klikněte sem.Nevzdám se ...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Viki, dnes je tomu rok, co ses rozhodla ukončit svůj život kvůli tomu, že jsi už nemohla snášet to, že Ti lidé nerozumí. Stojíme tu a je nám líto, že nebylo v našich silách Ti pomoci. A tak nám nezbývá, než doufat, že je Ti tam lépe. Ale protože nechceme ztratit další blízkou duši, tak bych Ti tady rád slíbil, že se budeme snažit naplnit Tvá slova, která jsi nám tu nechala a která zní: „Jen žijte a pomáhejte lidem, jako jsem byla já.“

Na světě žije hodně lidí s autismem, kteří se dennodenně potýkají s problémy neporozumění. Já jsem občas jedním z nich. Tvůj odkaz mě ale poučil v dobrých věcech.

Například jsem si uvědomil, že si mám vážit toho, co mám a neustále si nestěžovat. Od té doby se přátelím s maminkami malých dětí s autismem a snažím se v nich vzbudit naději, že jejich děti z některých problémů vyrostou stejně jako já a budou se snažit postavit na vlastní nohy, jako se o to snažím já.

Dokonce se mi také více méně podařilo dostat jednoho člověka z depresí. Toto je jen začátek mého budoucího poslání.

Ve škole, konkrétně v prvním ročníku máme chlapce, který je trochu jiný. Snažím se s ním navázat kamarádství, pozdravím ho a jdu se zeptat, byť jen na pár věcí, ale jdu za ním.

Chtěl bych postavit mosty nad propastmi vztahů.

Chtěl bych, aby bylo více lidí s autismem šťastných.

Chci je obdařit psaním nebo povídáním si s nimi, aby věděli, že něco znamenají.

Viki, NEVZDÁM SE, budu silný a budu stále myslet na Tvá slova.

Děkuji Ti za ně,

Tomáš Kourek

Diskutujte o tomto ?lánku ve fóru (1 odpovědí).

Kalendář akcí

Leden 2020
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31