Podpořte naší činnost - klikněte sem.Čas na sobectví

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Komunita autistů je plná bojujících maminek a tatínků, kteří vždy nasadí kyslíkovou masku nejdříve svým dětem, pak nejspíše tvému dítěti a sami budou modrat a lapat po dechu.

A DOST!

Četli jste to na Facebooku? „Přejeme prezidentce NAA Wendy Fournierové brzké uzdravení po infarktu, který prodělala minulou neděli.“

Tak je to. Ani ne 50ti letá předsedkyně Americké Národní asociace pro autismus prodělala infarkt, i ona je bojující matkou autistické dcery. A nyní se sama přiblížila smrti.

To je varovný signál pro všechny z nás, abychom se stali „sobeckými“ a začali se více starat o sebe. Pokud bychom věnovali jen čtvrtinu času vlastní „terapii“ a výběru potravin, který dáme na potřeby našich dětí, pak bychom mohli určitě zlepšit i svou vlastní pohodu.

Jeden z mých oblíbených zpěváků Stevie Nicks zpívá, „Ale čas tě dělá odvážnějším,i když děti stárnou a já stárnu též“. Oslavila jsem 49. narozeniny v prosinci. Mému nejstaršímu je 18 a mému mladšímu dítěti je 12. Odvážná jsem dost - a jsem si jistá, že vy také. Ale já také S-T-Á-R-N-U. Nevadí mi, že se mi šedivé vlasy vlní v kudrlinách a že vrásky kolem mých očí neustupují ani v nejmenším. Rok, který vidím na kalendáři, mě ale děsí – a to proto, že mám jen ten čas na zemi, abych se starala o své dcery.

Píšu sloupek v časopise „Autism File Magazine“, jehož aktuální číslo se zabývá tématem „Autismus, fitness a udržování zdraví se zábavou.“ Psala jsem o tom, že jsem začala chodit na hodiny kickboxu, karate a Okinawského bojového umění. Mým cílem je dosáhnoutčerného pásku a ve stejném roce i získat AARP kartu. Ne že bych se chtěla účastnit slavnosti miss Connecticut, ale chci mít vytrvalost a sílu starat se o moje dcerytak dlouho, jak jen mě samy budoupotřebovat. A všichni víme, co to znamená.

 

A jak se o sebe staráte vy?

Z původního článku na Age of Autism přeložila Iveta Nyplová

Diskutujte o tomto ?lánku ve fóru (0 odpovědí).

Kalendář akcí

Listopad 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30