Podpořte naší činnost - klikněte sem.Křest knihy "Pondělíčkování"

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)
 Pondělíčkování

 

Během nedělního představení Přicházíme v míru se bude také křtít knížečka s názvem „Pondělíčkování“. Společnými silami ji „přivedly na svět“ dvě malířky a zároveň životní partnerky z autorského dua LEF PEA, které budou v Divadle Kampa v neděli druhými hosty. Knížečka je to malá, roztomilá a zaujme už svou barvou a formátem, o titulním obrázku ani nemluvě. A úžasných obrazů najdete plno i uvnitř. Pro ty z nás, kteří si přejí mít doma šišaté domečky a městečka, námořní zákoutí a tajuplné, opuštěné a tak krásné fantazijní světy a postavy z dílny LEF PEA, ale ne vždy měli to štěstí si je koupit na plátně, je tahle knížka malý poklad. A s obrazy se perfektně doplňují (a vlastně i prolínají a snoubí) úvahy, postřehy, zamyšlení a vzpomínky autorky, která se své poetické texty rozhodla vydat pod pseudonymem Františka Fromm (LeF).

Některé jsou sladkobolné, přemýšlivé a v proudu myšlenek a vzpomínek se občas zatřpytí perla tak prostá a moudrá, až se čtenáři zatají dech. Hrabalovské „krasosmutnění“ jako když vyšije. Jindy text zase svým humorem a skvělým vykreslením postav připomene Irenu Douskovou. Františka je skvělý pozorovatel. Její pohled v sobě zároveň nezapře malířku, jazyk je velmi obrazný, myšlenky se točí kolem viděného stejně často jako kolem pocitů a emocí. Její poezie pak je hravá, trochu rebelantská a hodně vtipná. Františka Fromm (LeF) o sobě v medailonku sama říká: „Mám strakaté myšlenky a mnohdy černobílé názory. Nikdy se nepřestanu divit.“ A spoluautorka obrazové části Petra Bobalová (Pea) se zase vidí takhle: „Jsem plachá srna. Vymýšlím příběhy a žiji na plátně“. I když je knížečka útlá, má jen něco málo přes sto stran, nedoporučuji ji zhltnout během jednoho večera. Texty i obrazy přímo vyzývají k zamyšlení, jejich nálady se mění a je třeba si jich užít a vychutnat si nevšední imprese, které přinášejí. Šetřete si „Pondělíčkování¨, já si třeba naordinuji pár stránek každé pondělí. emoticon smile

Knihu si můžete zakoupit s věnováním za výhodnou cenu a obě její autorky vidět 9. 6. 2019 od 19:30 hodin v Divadle Kampa na Malé Straně.

Knihu je možné si objednat na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Po obdržení objednávky, do které nám, prosím, uveďte počet kusů a v případě zaslání poštou i adresu, Vás budeme kontaktovat. Knihu lze vyzvednout i osobně po dohodě v KC KOPEC, Ječná 19, Praha 2. Cena publikace je 350 Kč.

 

Kalendář akcí