Podpořte naší činnost - klikněte sem.Jiná v jiném stavu - 1. trimestr

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)
 blackhole1
Zdroj:  NASA

Jsem žena. Mám Aspergerův syndrom a s velkou pravděpodobností i ADHD. Podařilo se mi vystudovat, najít si práci, vdát se. A jako většina žen jsem i já začala toužit po dítěti.

 

Dlouho jsem pochybovala, zda mám mít dítě. Nejen proto, že při zaslechnutí termínu “matka autistka” vstanou většině lidí vlasy na hlavě (jak může mít dítě někdo, kdo nemá emoce a není schopen milovat?) a já se bála předsudků, ale i proto, že jsem sama pochybovala, zda se na to hodím. Kromě obav, zda budu schopná své dítě milovat a dát mu to najevo tak, aby to ono bylo schopno vnímat, přistoupily i obavy z těhotenství. Mám ráda pohybové aktivity, jsou pro mě důležitou kompenzací, bez pohybu je mi hodně nedobře. Věděla jsem, že mnoho žen je nuceno celé těhotenství proležet a jako většina lidí jsem si i já dlouho myslela, že na začátku těhotenství může pohybová aktivita způsobit potrat. Proto jsem těhotenství dlouho odkládala a čekala jsem, zda dozraji tak, že mi nedostatek pohybu vadit nebude (nebo že si jej budu dokonce užívat, jak se od těhotných čeká) a naučím se dávat najevo lásku běžný způsobem.

 

Číst dál...

Povídání o Kambodži - díl první

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)
 art deco a kkt

V době, kdy svět sužuje pandemie koronaviru, státy uzavírají své hranice a zavádějí bezpečnostní opatření, by si asi málokdo přál uvíznout v zahraničí, tedy pokud se nemusíte a nechcete vrátit, což ale není můj případ. Vrátit se musím a chci, ale současná situace ve světě vytváří paradoxy, jejichž neřízené důsledky to znemožňují.

V době čekání využívám čas i k tomu, abych se pokusil zformulovat můj vhled do prostředí a života zdejších lidí.

Celá jihovýchodní Asie je bezesporu krásné a zajímavé místo, ačkoli vyjmeme-li z tohoto hodnocení přírodu, jednotlivé země se od sebe navzájem v mnohém liší, jejich kultury se staletí vyvíjely v podstatě nezávisle na sobě a přestože jsou si v základních věcech podobné, můžete mít v každé z nich různé zkušenosti zejména co se kulturních a sociálních zvyklostí týče.

Já už 3 měsíce pobývám v Kambodži, proto bych se chtěl zaobírat zejména touto zemí.

Číst dál...

Jak COVIDím 17

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Prý mám zase něco napsat, tak píšu.

 Ať už je to s tím vy-víte-čím jak chce, začíná kolem toho být docela legrace. Německé MPSV vymyslelo něco, na co by to naše nestačilo: fotbalisté budou hrát fotbal, ale v rouškách. Když někomu spadne, bude se hra přerušovat a všichni si budou roušky každých 15 minut měnit (to jako mezi sebou??). Jestli si dovezli z Číny ty instantní (rozuměj rozpustné v potu), budou je určitě měnit častěji, ale oni určitě budou ta pravidla vylepšovat. Například hráči by mohli mít rukavice, dlouhé rukávy a nohavice, aby nepřenášeli vy-víte-co dotykem. Pak taky budou potřebovat místo kopaček pořádné galoše, aby ty proudy potu, co z nich potečou, nezměnily hřiště v mokřad.

 
 

rousky
 Zdroj: iwonpopular.com.ng

Číst dál...

Seriálová novinka, která mě zaujala

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)
Filmový plakát 
 zdroj: čsfd

Jak si představíte vyobrazení lidí na spektru ve filmu/seriálu?

Já mám pocit, že většinou jde o muže, kteří jsou buď savanti s nějakou úžasnou schopností nebo mají zájmy poněkud stereotypně spojované s autisty. A právě proto mě zaujal nový americký seriál Everything's Gonna Be Okay, který pro změnu přináší další ženskou postavu a navíc v žánru komedie, i když přesnější označení by bylo spíše dramedie. 

Seriál napsal australský komik a herec Josh Thomas. Měl premiéru letos na kanálu Freeform a zatím má 10 epizod. Nenechte se zmást, že Freeform vlastní Walt Disney Television, otevřeně se celou sérii mluví o sexu a jiných tématech. Sám jej vnímám především jako queer seriál.

Číst dál...

Jak COVIDím

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (2 hlasů)

Občas se nás někdo ptá, jak vnímají všechy ty události kolem čínské chřikpy autisti, tak vám to tajemství povím touto cestou všem najednou: jako ostatní.

Ten, kdo se nechá dost vyděsit (anebo má třeba zdravotní důvod se bát), se hibernoval doma bez ohledu na zákazy a buď se snaží přijít na jiné myšlenky, nebo tráví čas hlavně zkoumáním statistik a zpráv (což vlastně není moc dobrý nápad). Jiní jsou paradoxně nadšení:

Číst dál...

Kalendář akcí

Srpen 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31