Podpořte naší činnost - klikněte sem.BLÍŽ TĚ NEPUSTÍM - Jak v sobě najít střed a nastavit hranice

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

   Když se mi dostal do ruky recenzní výtisk nové knihy Rolfa Sellina od nakladatelství Portál s názvem BLÍŽ TĚ NEPUSTÍM, měla jsem opravdovou radost. Podtitul knihy totiž zní Jak v sobě najít střed a nastavit hranice, což je téma, které mi přišlo opravdu víc než vhod. S nastavením a udržením vlastních hranic mám potíže celý svůj život, ale v poslední době už mne nároky, které na sebe kladu já sama i mé okolí, vysilují natolik, že jakákoliv z již vyzkoušených metod vymezení pro mne byla příliš energeticky náročná. Otevírala jsem tedy knihu s velkým očekáváním a nadějí.

   Rolfu Sellinovi vyšla v Čechách už kniha Hypersenzitivní lidé mezi námi (Portál, 2016), ve které autor seznamuje čtenáře s metodami, které vyvinul ke zvládnutí vlastní vysoké citlivosti. BLÍŽ TĚ NEPUSTÍM je možné brát jako její pokračování, protože nabízí ještě více praktických metod pro všední den. Není však určena pouze osobám s vysokou citlivostí, ale všem, kteří mají s vymezením potíže.

Číst dál...

Tajná kniha pro aspergery

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Nakladatelství EDIKA nám laskavě poskytlo k recenzi knihu americké autorky Jennifer Cook O´Toole Tajná kniha pro aspergery s podtitulem Jak zmáknout pravidla společenského chování. Jak už sám název napovídá, jedná se o průvodce a rádce pro osoby s diagnózou Aspergerův syndrom, kterým by kniha měla zábavnou formou pomoci dešifrovat společenská pravidla a dobře fungovat ve světě entýček (NT – neurotypik, člověk, který nemá žádné neurologické variace, v jehož mozku nejsou žádné odlišnosti od většiny populace).

Číst dál...

Kniha Nenásilná komunikace a moc

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

  Nakladatelství Portál letos vydalo knihu Marshalla B. Rosenberga Nenásilná komunikace a moc s podtitulem V institucích, společnosti a rodině.

Číst dál...

Stínka - Jaké to je být jiná?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Nakladatelství Portál vydalo další překladovou knihu s tématem autismu. A tentokrát je to KOMIKS!

 Jeho autorka, Daniela Schreiter, pracuje jako ilustrátorka a kreslířka komiksů a od chvíle, kdy dostala diagnózu Aspergerův syndrom, chtěla nakreslit, jaké to je žít, vidět a cítit jako autistka. Protože slova sama o sobě na to jednoduše nestačí. Tak vznikl „Skokan přes vlastní stín“, jak by asi zněl doslovný překlad originálního německého názvu knihy „Schattenspringer“. České vydání nese jednodušší, jednoslovný název „Stínka“, který mně osobně přijde poněkud zavádějící vzhledem k tomu, že se tak v češtině nazývá prťavý suchozemský korýš nevábného vzhledu, který se živí rozkládajícími se zbytky. Skutečnost, že autisté se do tohoto světa jaksi nehodí, je v komiksu navíc znázorněna pomocí tykadel, která mají evokovat představu bytostí z jiné planety. No, Stínka Obecná má taky tykadla. Podtitul knihy zní „Jaké to je být jiná?“ A o tom přesně celý komiks je.

Číst dál...

Recenze na knihu "Jakou barvu má pondělí?"

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

   Mým prvním dojem z knihy Carrie Cariello „Jakou barvu má pondělí?“ byl pocit zklamání. Podle názvu jsem si podvědomě vytvořila domněnku, že půjde o osobní zpověď synestetika - tedy člověka vnímajícího zvláštním způsobem, kdy původní vjem jednoho smyslu vyvolává vjem smyslu jiného.  Takový člověk tedy například hudbu vnímá jako barvy. Nebo má třeba právě dny v týdnu, čísla či písmena spojena s určitým zrakovým nebo čichovým vjemem. Tato neurologická variace se často přidružuje k autismu.

   Carrie Cariello není synestetička ani autistka. Je matka. A ne jen tak ledajaká. Je matkou hned pěti dětí, z nichž druhé má poruchu autistického spektra. Její kniha má podtitul „Jak autismus změnil jednu rodinu k lepšímu“ a je vlastně sbírkou autorčiných esejí ze života s autistickým synem, které uveřejnila na svém blogu, proložených dopisy, které napsala členům své rodiny k jejich narozeninám.

Číst dál...

Kalendář akcí

Leden 2020
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31