Podpořte naší činnost - klikněte sem.KINOSKOP - první kino s atributem autism-friendly

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Plánovali jsme ten projekt dlouho, dělali jsme kolem něj tajnosti, slibovali překvapení. A konečně se nám podařilo náš velký sen realizovat!

Navzdory pandemii a po překonání všech (nebo alespoň většinyMrk) technických obtíží konečně zahájí přímo v prostorách našeho komunitního centra KOPEC provoz naše vlastní klubové kino. Vybrali jsme pro něj název KINOSKOP a není to kino ledajaké. Projekce je totiž přizpůsobena potřebám hypersenzitivních jedinců, tedy osob se zvýšenou citlivostí na smyslové podněty.

Kinoskop

Číst dál...

Jsme kreativní, fungujeme i v nouzovém stavu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Situace se stále proměňuje, život proudí a my se snažíme přizpůsobit nastoleným změnám a omezením. A protože dnešní době "vládne internet a sociální sítě", tak jsme se i přes původní obavy z neznámého pustili do skupinových aktivit online emoticon wink. Samozřejmě to vyžaduje jisté ústupky, úpravy a určitou dávku důvtipu, ale světe div se, jde to! Pokud vás zajímá, jak vypadá náš komunitní život na síti, čtěte dále.

 

 networks 1987215 640
zdroj: www.pixabay.com

Číst dál...

Benefiční koncert pro Adventor

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Jaroslav Dušek a Michal Roškaňuk jsou již sehraná dvojiceV neděli 23. února 2020 se ve Společenském centru Brumlovka v 18 hod. konal Benefiční koncert pro Adventor. Večer uvedla organizátorka Jitka Kudláčková, která si na jeviště přivedla herce Jaroslava Duška. Ten Adventor dlouhodobě podporuje, se zakladatelem a předsedou organizace Michala Roškaňuka pravidelně uvádí pořad Přicházíme, kde společně představují nadané jedince a umělce na autistickém spektru. Prvním hostem večera na Brumlovce se stal klavírista a zpěvák Denis Szalbot, který zazpíval několik písní, a diváci mohli obdivovat nejen jeho klavírní virtuozitu a zpěv, ale i Denisovu jeho znalost několika světových jazyků.

Číst dál...

Komunitní centrum pro svět autismu potřebuje Vaši pomoc!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Aktuální situace doléhá tak či onak na každého z nás - jedince, rodiny, organizace nebo firmy. Sdružení Adventor není výjimkou a protože cílem naší práce je propojování, vzájemná podpora a sdílení s ostatními, které realizujeme zejména formou osobního kontaktu  - individuální a skupinové akce pro klienty, jejich blízké nebo veřejnost, ovlivnilo nás nařízení vlády velmi podstatně. A tak jsme se i my, kteří se nejen v těchto časech snaží reagovat na potřeby druhých, dostali do situace, kdy my potřebujeme vaši pomoc.

 

01 Intro 

Číst dál...

Sociálně rehabilitační pobyt u moře

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Protože na první komunitní pobyt u moře v roce 2018 všichni zúčastnění vzpomínali ještě v zimě, rozhodli jsme se pro druhý ročník a to na stejném místě v malebném přímořském městečku v Chorvatsku. Na cestu nám byl znovu zapůjčen 8 místný Ford Tourneo Custom od společnosti Ford Kačmáček. Důležitým podporovatelem a sponzorem pobytu byl Tomáš Brychta, kterému tímto velice děkujeme. Také děkujeme nadaci za příspěvek, díky čemuž se pobyt stal finančně dostupný pro naše klienty.

 

 DSC04629

Číst dál...

Kalendář akcí