Podpořte naší činnost - klikněte sem. 

2cetvet-p-smallSvět, který sdílíme, pro své udržení a rozvoj nutně potřebuje (kromě základních životních potřeb) také jednu zásadní funkci: dorozumívání. Nejen lidé a zvířata, ale i rostliny a dokonce i jednotlivé buňky si spolu neustále povídají a dovedou to hned několika způsoby; bez komunikace by nefungovalo nic, protože vše spolu nějak souvisí a na tom, co udělá nebo neudělá jedna entita, závisí mnoho jiných entit.

Tato idea se stala základem projektu 2CETVĚT (čti dvacet vět), který Vám tímto představujeme. Současný styl života na nás všechny neustále hrne velké množství nových informací a mnozí lidé se tomu brání tak, že se druhých méně ptají a místo toho se domnívají, protože to věci naoko zjednoduší a urychlí. A protože lidé nezřídka chybují, jestliže jejich jednání řídí domněnky, chceme tomu napomoci tak, že klademe otázky a shromažďujeme k nim samozřejmě také odpovědi. Tímto tedy oslovujeme každého z Vás, kdo cítí, že ke  konkrétnímu aktuálně vyhlášenému tématu má co říci, abyste pomohli odpovědět na otázky, které by měly být položeny.

Detailní popis projektu najdete zde, následuje přehled článků a příspěvků v rámci projektu 2cetvět vydaných:

 

2CETVĚT/Oční kontakt: Ela G.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 4.88 (4 hlasů)

2cetvet p smallNásledující příspěvek do soutěže 2CETVĚT, jehož autorkou je Ela G., přesahuje stanovenou délku dvaceti vět opravdu o hodně, přesto však je natolik zajímavý, že by bylo škoda ho jakkoli zkracovat. Až se začtete do tohoto podivuhodného textu, pochopíte, co tím máme na mysli …

Číst dál...

2CETVĚT/Oční kontakt: Monika

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (3 hlasů)

Příspěvek do soutěže 2CETVĚT, který přinášíme tentokrát, je jeden z těch, které jsou výrazně kratší, přesto však požadavek na délku o dvaceti větách splňuje. Jeho stručnost je daná spíše jeho formou, každopádně 28letá autorka na něm ukazuje, že být stručný ještě neznamená nebýt sdělný ...

Číst dál...

2CETVĚT/Oční kontakt: Dominik Sand

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (2 hlasů)

Dnes vám přinášíme další zajímavý příspěvek ze soutěže 2CETVĚT. Poměrně často slýchám, že autisté s ohledem na to, jak chápou svět, bývají striktní materialisté, tedy neduchovního založení. Osobně se domnívám, že to není pravda a spíše je tento názor důkazem toho, jak málo neurotypičtí lidé rozumějí tomu, jaké je autistické vnímání světa. Následující příspěvek je toho výmluvným důkazem.

Číst dál...

2CETVĚT/Oční kontakt: Chemička

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 4.75 (2 hlasů)

Tentokrát přinášíme příspěvek od autorky, kterou již z našich stránek znáte nejen z jejího poutavého vyprávění o její „portugalské misi“ v rámci programu Erasmus, kde moc pěkně popisuje, jak se Asperger někdy musí prát s každodenními běžnými situacemi, ale i z dalších článků.

Chemička v příspěvku Ty máš tak krásné oči! popisuje s přímostí pro ni typickou mimo jiné to, jak vlastně autista vnímá to, že lidé kolem něj mluví o nedostatečném očním kontaktu ... vlastně jako o jeho chybě.

Číst dál...

2CETVĚT/Oční kontakt: Ellen

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Dnes nabízíme „zahraniční“ příspěvek od velmi zajímavé ženy ze Slovenska jménem Ellen. Jelikož mám tu čest ji znát osobně, rád bych řekl, že si velmi vážím jejích názorů a postojů (a kdyby nebydlela na Slovensku, okamžitě bych jí nabídl funkci poradce v Adventoru), protože kdykoli se Ellen vyjádřuje k čemukoli, můžete si být jisti, že to bude mít nejen -jak říkají neurotypici - hlavu a patu, ale i druhou patu, obě nohy a ruce a samozřejmě i tělo ;-)

Číst dál...

Kalendář akcí