Podpořte naší činnost - klikněte sem.O těchto stránkách

Motto: „Ať se vám líbí na zeměkouli!“[Táňa Kejvalová]

 

Stránky, které právě čtete, jsou jednou z aktivit projektu Adventor - sdružení autistů a odborníků, společně poskytujících služby a podporu autistické komunitě, tedy jak samotným malým i velkým autistům, tak rodičům autistů i ostatním, kterých se problematika autismu nějak dotýká.

Stránky Adventoru mají za cíl stát se místem, kde budou shromážděny všechny důležité informace, které jsou momentálně buď roztroušené po různých stránkách, nebo mají těžko srozumitelnou podobu. Postupně zde budou k nalezení:

  • obecné informace o autismu z našeho pohledu
  • jednotlivé diagnózy dle oficiálních definic, popis procesu diagnostiky
  • inventáře autistických příznaků a specifika vnímání autistů
  • informace o dostupných léčebných a terapeutických metodách
  • praktické informace o sociálních dávkách, nárocích a právech autistů a jejich zákonných zástupců
  • adresář poskytovatelů služeb pro autistickou komunitu
  • internetová poradna a diskuzní fórum
  • další informace jako odkazy na zajímavé stránky, slovníček pojmů ...

Důležitou součástí webu jsou i články z domova i ze světa, které se tak či onak týkají autismu, rozhovory se zajímavými lidmi a příspěvky psané autisty, které umožňují nahlédnout na svět jejich očima.

Adventor poskytuje služby podporující tak či onak autistickou komunitu, především poradenství a konzultace samotným autistůmi rodičům, pedagogům či například terapeutům a chystáme další zajímavé a užitečné služby.

Zbývá ještě říci, kdo ve vedení projektu stojí (pro bližší informace klikněte na fotografii nebo jméno):

Me-02 Olga T Kejvalova
Michal Roškaňuk PaeDr. Olga Černohorská Táňa Kejvalová

Celý tým Adventoru , kam se počítají i autoři, editoři, poradci, dobrovolníci, asistenti a další osoby důležité pro úspěch projektu, doufá, že najdete na těchto stránkách užitečný i zajímavý prostor. Bližší informace o projektu najdete v článku Naše cíle .

Pokud máte jakékoli připomínky či náměty ke stránkám, nebo byste se chtěli na projektu nějakou formou podílet, nebo máte chuť projekt podpořit, určitě se ozvěte :-).

 

P.S. Občas se ptáte na původ názvu sdružení Adventor . Slovo adventor znamená v latině „příchozí“ a těmi příchozími jsou autisté - vše je vysvětleno v článku Tryzna za někoho, kdo neumřel.

Adventor

Kalendář akcí

Září 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30