Podpořte naší činnost - klikněte sem.Poskytované služby

Kromě osvětových a vzdělávacích aktivit Adventor nabízí i služby a aktivity, zaměřené na podporu a rozvoj plnohodnotného života. Jednou z podpůrných služeb je specializovaná terénní podpora.

 

Terénní podpora

Zaměření a průběh služby

Služby terénní podpory jsou poskytovány především jako pomoc při uplatňování práv a obstarávání osobních záležitostí. Mnoho osob s autismem mimo jiné trpí sníženou odolností vůči stresu, bázlivostí, či sociální dyslexií; z toho důvodu tyto osoby často nejsou schopny bez doprovodu absolvovat zcela běžné záležitosti jako je vyšetření u lékaře, vyřizování úředních záležitostí, komunikace se školou či zaměstnavatelem a podobně. Je třeba mít na paměti, že ačkoliv tito lidé většinou nemají sníženou inteligenci (ba naopak jsou nezřídka nadprůměrně inteligentní) a nejsou osobami se smyslovým postižením, nejsou schopni bez dopomoci zmíněné záležitosti absolvovat, protože taková osoba například není schopna:

  • navázat kontakt s neznámou osobou
  • telefonovat (komunikovat bez vizuálního kontaktu s protistranou)
  • odpovídat na kladené dotazy
  • zachovat klid
  • porozumět instrukci
  • orientovat se v prostoru a čase

Bližší informace zde.

 
 

Konzultace

Konzultace poskytujeme rodinám s dětmi s PAS, dospělým osobám s PAS i jiným poskytovatelům služeb. Součástí konzultací osobám s PAS je o základní sociální poradenství. Konzultace můžete objednat na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Reintegrační program ReIn

Program je určen dospělým lidem s autismem, kteří se ocitli vlivem své odlišnosti ve složité životní situaci a potřebují pomoci s navázáním na přerušené vzdělání nebo zaměstnání, detaily čtěte zde.

 

Přednášky

Formátem jsou to vlastně spíše besedy, protože návštěvníci mohou celou dobu klást dotazy a tak i ovlivňovat probíraná témata. Pro bližší informace o poskytovaných přednáškách pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Aktivizační činnosti

Kromě výše zmíněného organizujeme i akce zaměřené na příležitosti k setkávání se osob s PAS všeho věku, ať už je motivem sportovní činnost (nebojte - netrénujeme na olympiádu emoticon wink), kulturní událost či nějaká tvůrčí aktivita. Jiným druhem akce jsou pěstování toho, čemu říkáme dovednosti sebesprávy, kde se klienti učí v terénu vše, co potřebuje znát samostatně žijící člověk. Pro bližší informace pište na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 


Pro další podrobnosti ohledně poskytovaných služeb nebo jiných naších aktivit nás kontaktuje na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kalendář akcí

Květen 2018
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
26
27
28
30

Putování 2018

Zde můžete sledovat naše
putování živě na mapě kliknutím se zobrazí mapa